Stiahnite si zaujímavý scenár pre kategóriu zmiešané ditty. Scenár pre dovolenku „A Perky Ditty. Gubareva Diana-Oriental Tale.wmv

Duša je hlúposť

(folklórny festival pre stredoškolákov)

Cieľ: rozvíjanie predstáv žiakov o veciach a ich význame v ľudovom umení;
Úlohy:
rozvíjať túžbu študentov zúčastniť sa takýchto folklórnych festivalov;
naučiť sa históriu vecí;
aby sa študenti chceli učiť veci.

Vysvetľujúca poznámka:

Na dedine som býval do svojich ôsmich rokov. Moja stará mama počas hostiny veľmi často spievala sladkosti, bolo to veľmi zábavné, pretože všetci spievali. Doteraz si pamätám zvučný hlas mojej starej mamy. Na dedinách vždy spievajú hlášky. Vytvárajú slávnostnú náladu, atmosféru radosti a zábavy. Prišli od ľudí a myslím si, že hlupáci budú vždy žiť. Spievali sa aj počas vojny, aby rozjasnili útrapy vojnových čias. Treba ich spievať, dnes ich treba učiť. Budú žiť večne.
postavy:
Vedúci (1) a (2)
Dievčatá (1) – (3)
Chlapci (1) – (3)
Príprava: sála je vyzdobená v rustikálny štýl: lavica, doma tkané koberce, model ruskej piecky. Vopred si pripravte audionahrávky skladieb v podaní L. Ruslanovej a N. Kadysheva a ruskej ľudovej hudby (podľa výberu organizátora)



Prehrávajú sa zvukové nahrávky ruských ľudových piesní. Dievčatá sediace na lavičke (1) – (3)
Moderátor (1):
Tri panny pri okne,
Točenie neskoro večer
Jedno dievča hovorí...
Dievča (1):
Len keby som bola kráľovnou
Už by som sa netočila
Urobil by som to zábavou
Takže s dúškami a spevom.
Moderátor (1):
Dvere sa potichu otvorili...
(Vedenie(1) odchádza a chlapi prichádzajú (1) – (3) s harmonikou)
Chlapci (1) – (3) (spev):
Choďte každý svojou cestou!
Rozlúštiť!
Daj to, skús to
Veselí ľudia!
(Dievčatá (1) - (3) oslovia chlapcov (1) - (3).)
Dievčatá (1) – (3) (spev):
Hrajte viac zábavy
si lenivý?
Robíme vašu hru zábavnou
Čakali sme celý deň.
Dievča (1):
Dobrý deň, milí hostia! Sme radi, že vás vidíme v našej izbe!


Sadni si, nehanbi sa,
Spievajte s nami a užívajte si!
(spev)
Moje líca sú ako listy
Oči ako ríbezle
Poď, miláčik, poďme sa prejsť,
Kým sme mladí.
chlap (1)(spieva):
Daj loď do Dubova
A dubové veslo:
Bobule na kocke ľadu
Vzalo ma to ďaleko.
Dievča (2) (spieva):
Môj drahý ma odprevadil
Sadol si na plot.
Dlho, dlho som obdivoval
K mojej chôdzi.
Chlap (2) (spev):
Prechádzal som sa lesom, senom,
Spadol nosom do mláky.
Zlomil som si nos, až mi krvácal
No, aké seno tam je!
(Chlapci (1) – (3) a dievčatá (1) – (3) sedia na lavičke, vedúci (1) a (2) vychádzajú.
moderátor (1): Asi neexistuje človek, ktorý by nepoznal drobnosti, kto by si nepamätal aspoň tucet týchto niekedy zlomyseľných alebo smutných piesní, či už je to obyvateľ mesta alebo dedinčan.
Moderátor (2): Ditties sú nažive! Ozývajú sa na svadbách, rozlúčkach s armádou, výročiach, veľkých i malých štátnych sviatkoch. Spieva sa na námestiach, javiskách, mimo obce, v mestských bytoch a dedinských domoch. Ľudia všetkých vekových kategórií milujú a poznajú veci – od starých ľudí až po malé deti. Staré hlášky znejú popri nových, niekedy vychádzajú z novín a časopisov. Medzi nimi však nie sú žiadne nezhody.


V porovnaní s mnohými folklórnymi žánrami sú ditties mladé. Rozvinuli sa v druhej polovici devätnásteho storočia, ale rýchlo vstúpili do ľudového života. Nový žáner ľudových piesní spočiatku nemal jediný názov. Tieto krátke piesne sa na rôznych miestach nazývali odlišne: „zbory“, „hooty“, „vety“, „odznaky“ atď.
Termín „ditty“ prvýkrát použil v tlači v roku 1889 Gleb Uspensky vo svojom článku „Nové ľudové rýmy“. Autor poznamenal, že ľudia „pochopiteľne reagujú na každú maličkosť v živote“; sú „neznámym spôsobom stvorení neznámymi básnikmi takmer každý deň a určite v každej dedine“.
Moderátor (2): Rozšírený rozvoj chastushky bol uľahčený rýchlym rozvojom odpadového rybolovu. Roľníci, ktorí odišli do iných provincií, do veľkých miest, aby zarobili peniaze, tam si vzali svoje drobnosti a po návrate domov priniesli nové, ktoré počuli v cudzej krajine. Takto sa šíril žáner. Lokálne črty textu a melódie však zostali zachované. Preto sa Tambovské drobnosti líšili od Voronežských, Saratovských a Ryazanských. (Znie zvuková nahrávka báb v podaní L. Ruslanovej


Moderátor (1): A aké mená boli vynájdené pre drobnosti: „matanya“, „taratorka“, „nabirushka“, „taratorka“, „ikhokhoshka“ a mnoho ďalších.
Úplne prvé ditties sa predvádzali len počas mládežníckych zábav. Sprevádzali ich tance a tance.


Dirty predvedené na párty sa nazývali „beh“. Pri kosení „kosenie“, pri zbere húb „les“. Je zaujímavé, že spočiatku skladali ditties hlavne mladí muži. Potom iniciatíva v ich tvorbe čoraz viac prechádzala na dievčatá.
Dievča (3)(spieva):
Od rána do večera ma štípalo
Pšenica a ovos
Len biely chlieb pre dievča
Nestíhali sme sa najesť.
Moderátor (2): Najpopulárnejšia je takmer univerzálna ditta - tanečná a lyrická.
Dievča (1)(spieva):
Daj mi ostrú pílu,
Idem kopať zemiaky
Na zelenej breze
Rukavice nerastú.
Moderátor (2):
Tanečné vecičky majú tradičné začiatky: Mesiac svieti, Cigán, Semyonovna.
Dievča (2)(spieva):
Ako Semyonovna
Sedí na schodoch
A o Semyonovne
Piesne sa spievajú.
Dievča (3)(spieva):
Ach, Semjonovna,
Pomôž mi:
Neviem spievať
A ty sa uč!
Dievča (1)(spieva):
Ty, Semjonovna,
Všade som našiel úkryt:
Vy aj v meste
A spievajú v dedine.
Dievča (2)(spieva):
Chcem "Semyonovnu"
Mali zakázané spievať
A ja, dievčatá,
Nemôžem to vydržať!



moderátor (1) Schopnosť maličkých radovať sa a smútiť, baviť sa a úprimne smútiť, smiať sa a plakať, ľutovať a sťažovať sa, súcitiť a nenávidieť je úžasná. Zdá sa, že drobnosti dokážu vyjadriť nevysloviteľné. Trpkosť odlúčenia je blízka a zrozumiteľná každému, kto ju zažil, keď ju zaznie...
Dievča (3):(spev)
S malým sme sa rozišli,
Medzi dvoma bielymi brezami,
Listy opadali a uschli
Od mojich horúcich sĺz.
(zvukový záznam hry „Utrpenie“ v podaní hier N. Kadysheva)
Moderátor (2):
Téma lásky v ditties je ústredná, najrozvinutejšia, no zďaleka nie jediná.
Dirty živo reagovali na všetky najdôležitejšie spoločenských javovčas. Toto je sedliacka chudoba...


Z filmu "Láska a holubice"
chlap (2)(spev)
Pracoval som a potil sa -
Chcel som žiť bez potreby,
Pozeráš: je to príliš nízke,
Prichádza k nám potreba dverí!
Moderátor (1): A vojak...
Chlap (3) (spev):
Vzdajú sa vás ako vojakov.
Nie mojej drahej matke,
Počas tréningu vás porazia -
Chlapec bude musieť slúžiť.
moderátor (2): V divočine dediny slúžili chatrče ako divadlo. Zrodili ozveny každej udalosti v živote. Hlavnými udalosťami sú vojna a hlad, hlad a vojna.
Dievča (1)(spieva):
V tridsiatom treťom roku
Všetci jedli quinou
Ruky a nohy boli opuchnuté
Labuť zomrela.
Môj priateľ Manya,
Aký ťažký to bol rok
Hlad tancuje, hlad cvála,
Hlad spieva piesne.
Moderátor (1): Vojna. Pohreb - vdovské slzy...
Vyzeralo by to ako hlúposti v takých temných časoch, alebo piesne? Ale spievali piesne a hrali na balalajke.


Dievča (2) spieva:
Štyridsiaty prvý rok je nešťastný,
Hitler na nás stúpil
Zanechal mi sirotu,
Zabil malé bobule.
Dievča (3)(spieva):
Z neba spadla hviezda
A rozbilo sa na kúsky.
Naša mládež prechádza
Na strednej škole pri tabuli.
Moderátor (1):
Prečo sú ditties milované? Čo im pomáha uchovať sa v pamäti a odovzdávať sa z generácie na generáciu? Zdá sa, že hlavná sila drobností spočíva v osobnej povahe pocitov, ktoré sprostredkúvajú. To, čo priťahuje ľudí v maličkostiach, je dôvera v ľudí, dôvera, že vás pochopia v radosti aj v smútku. Žiadny iný žáner nie je tak plný príťažlivosti a výzvy „počúvaj“. Dirty sú určené komukoľvek: rodičom, priateľke, kamarátovi, starým ľuďom, rivalovi, chlapcom, dievčatám, hráčom na akordeóne. Účinkujúci dítky zdieľajú svoje pocity s prírodou: „Ach, ty, breza biela“, „Ty, studená voda“, „Ty, kukučka“.
Dievča (1)(spieva):
Ach, ty biela breza,
Je bezvetrie a robíš hluk,
Oh, horlivé srdce,
Nie je tam smútok, ale trpíš bolesťou.
(Znie zvuková nahrávka „Utrpenie“ v podaní L. Ruslanovej)
Moderátor (2): Existujú rôzne drobnosti: láska, každodenné, lyrické, smutné a zábavné. Všetky drobnosti však majú jedno spoločné – zložili ich ľudia.
Moderátor (1): Literárni kritici sa hádajú, či prijímajú alebo neprijímajú hlúposť, ale žije to ďalej. Objavujú sa nové, moderné drobnosti. Nepotrebné odumiera, zostáva len to, čo sa zapamätá, teda to najlepšie, originálne, vtipné.
Dievča (2)(spieva):
Stratené z môjho vrecka
jarné zrno,
Pozrela som sa na môjho miláčika
Ako červené slnko.
Moderátor (2):
Ruský ditty prináša skutočné estetické potešenie svojou pozoruhodnou spontánnosťou, neočakávanou presnosťou pozorovaní a sviežosťou obrázkov.
A tieto úžasné vlastnosti ditties jej pomôžu naďalej prechádzať storočiami a osudmi.

Zamestnanci zhromaždení na večerný relax sa môžu zabaviť súťažným programom, ktorý spočíva v tom, že z niekoľkých uchádzačov určíte najgalantnejšieho muža, ktorému sa podarilo zabodovať. najväčší počet body v súťažiach. Porota je zložená zo žien. Na organizácii predstavenia sa okrem moderátorky podieľajú aj dvaja „starí hulváti“ (môžu to byť muži v prestrojení), ktorí nielen predvádzajú svoje nekonečné huncútstva, ale pomáhajú účastníkom aj s výraznými trapasmi. Moderátorka pozdraví zamestnancov, zablahoželá ženám k sviatku a potom predstaví účastníkov súťaže a členov poroty. Objavujú sa staré veci.

Vedenie.
Wow! Nikdy som nepočul o takom čarodejníctve - aby človek nehovoril po rusky, ale v hlúpostiach. A ak potom spoznáte darebáka, zlomíte kúzlo?

Starí hlupáci prikývli.

Vedenie.
A ak sa dobre pozriete, nie je medzi našimi mužmi?

Starí hlupáci negatívne krútia hlavami.

Vedenie.
No tvojmu smútku sa zatiaľ nevyhneme, poďme sa aspoň trochu zabaviť na počesť sviatku a začnime súťažou o skutočných mužov! Všetci, samozrejme, povedzte milé slová svojim blízkym a každý z vás ich pozná toľko, že ste pripravený súťažiť so svojimi súpermi. Vašou úlohou bude toto: jednu po druhej vyvolávať láskyplné slová pre krásne dámy. Každý, kto odpovie viac ako tri sekundy, je vyradený z hry. Vyhráva posledný zostávajúci hráč. Na konci hry porota udelí víťazovi jeden bod.

Moderátorka (návrat k starým dámam).
Babičky sú hlúposti, hovoria vám vaši starí otcovia milé slová?

Staré babky reagujú rovnako – spievaním hlášok.

1. stará dáma.
Ó, pustite ma dnu, pustite ma von,
Všetko je tak, ako je, ľudia by to mali spievať!
Kým ma deti nepočujú,
Musíme sa ozvať včas!
Ten môj sa zvykol maznať
Takže budete prekvapení:
Miláčik, nepi!
Už si dvojnásobný!

2. stará pani.
No a čo moja plešatá lebka?
Pozerá na umelcov: "Ach!"
Moje veľkosti sú rovnaké
Okrem iných miest!

Vedenie.
Tak sa to stáva! No pokračujeme. Najbližšia súťaž nám ukáže, aké využitie majú naši muži v kuchyni, keď ich manželka požiada o pomoc pri varení.

Muži sa striedajú so zaviazanými očami a spomedzi ponúkaných hmatom musia identifikovať a pomenovať päť predmetov (všetky predmety položia pred seba na stôl a prikryjú obrusom, aby ich nebolo vopred vidieť; treba vyberte prvý predmet, na ktorý narazíte spod obrusu, a pomenujte ho). Medzi tieto položky patria kuchynské náčinie a výrobky: lis na cesnak, krájač na vajcia, valček, dierovaná lyžica, šľahacia metla, krájač na sušienky, nôž na mlynček na mäso, otvárač na konzervy, lievik, zemiaky, cvikla, mrkva, chren, sypké výrobky v uzavretých pohároch (treba otvoriť a zadefinovať): proso, ryža, pohánka, cukor, soľ, múka, sóda, škrob atď. Porota udeľuje body podľa počtu správnych odpovedí.

Vedenie.
Milé babičky, no, asi zapájate aj svojich dedkov do pomoci v domácnosti? Zaujímalo by ma, čo im varíte na obed? Sú to tvoje vlastné zemiaky zo záhrady?

1. stará dáma.
Zemiaky sme prihnojili
Každý štyrikrát
No je jej to úplne jedno -
Infekcia sa rozrástla!

2. stará pani.
Varila som podľa knihy,
A uzavrelo sa...
Ako môžem teraz hádať
Aké smeti sa varili?!!

1. stará dáma.
Som karas v zhone
Trochu som to orestoval.
Dal som to na tanier -
Zjedli sme všetky zemiaky!

2. stará pani.
Mačka zhltla obed -
Nehneval som sa.
Teraz si dám ďalšiu,
Odkedy bola otrávená!

Vedenie.
Toľko pre vás. No to sa nestáva nikomu. A teraz, milí muži, uvidíme, ako viete vybrať darčeky pre vaše dámy.

Hra je nasledovná: moderátor ponúkne každému z účastníkov (postupne) dva podnosy s poznámkami rozloženými vo vejári. Na jednej z nich sú poznámky s menami všetkých druhov darčekov, na druhej strane so spôsobmi, ako ich použiť. Hráč musí vybrať jednu bankovku z každého zásobníka a oznámiť, čo dá svojej dáme a ako to použije. Keďže výber je náhodný, môže vyjsť akýkoľvek nezmysel. Porota udeľuje jeden bod za každý „rozumný“ návrh (napr. „Dám pani korýtko – nechaj ju prať“), alebo naopak za každý najvtipnejší výrok, ktorý určuje smiech publikum (napríklad „Dám svojej pani koryto – nech sa valí“) . Takto môže vyzerať zoznam „darov“, ak správne zodpovedajú svojmu významu:

Koryto - nech sa umyje;
Kvety - nech vonia;
Snuff - nechaj ho kýchať;
Nechajte ho variť panvicu;
Cukrík - nechaj ho jesť;
Epilátor - nechajte ho trpieť;
Bicykel - nechajte ho jazdiť;
Nechajte ho priklincovať;
Nechajte ho zavesiť obraz;
Nech si dá na hlavu klobúk;
Nechajte ho zavesiť korálky na krk;
Nechajte ho prišiť gombíky;
Nechajte ho zbierať známky;
Uhorky - nechajte ich nakladať;
Nechajte ho nakŕmiť psa;
Žehliť – nech žehlí;
Saw — nech vidí;
Ponožky - nech ich nosí.

Vedenie.
Ach, aké je to skvelé: sviatok, darčeky, gratulácie... Milé babky, mali ste už také šťastie?

1. stará dáma.
Pamätám si, aké to bolo šťastné:
Moje rozhodnutie som urobil sám -
Bude piť iba na sviatky,
A dokonca aj v dňoch kúpania!
Ráno vstane a prejde sa,
Na jednej strane tlačí klobúk;
Spýta sa: „Dnes, mami, nie je sviatok?
Takže poďme sa kúpať!"

Vedenie.
Och, takže kultúrne relaxujete v kúpeľnom dome? Už som si myslel, že nevidíš žiadne svetlo. A tu - ľudia, klebety... Krása! Počuli ste niečo nové?

2. stará pani.
Povedala mi to až teraz
V kúpeľoch Manky Dutinovej,
Čo je kolektívna farma "Leninova cesta"
Teraz sa stal „Putinovou lenivosťou“.

1. stará dáma.
Snehulienka, počula si? —
Vymenila sedem manželov.
Sotva stihnú uschnúť
V pase je atrament!

Vedenie.
Jaj?! Tu by ste mali ísť pre novinky. Nie každý ich ale sprostredkuje správne – prikrášľujú si ich zo seba, ako inak. Teraz uvidíme, ako môžu naši muži oznámiť dôležité správy.

Muži sú požiadaní, aby si vybrali poznámku s úlohou. Každý z nich dostane úryvok slávnej rozprávky, ktorú musí stvárniť v prípade potreby pomocou improvizovaných materiálov a vejárov, ale len potichu. Porota hodnotí vynaliezavosť hráčov a prehľadnosť ich výkonu. Tu sú zadania-úryvky, ktoré je potrebné zdramatizovať:

1. Myš bežala, mávala chvostom, vajce spadlo a rozbilo sa.
2. Buchta ležala a ležala na okne a potom skočila: z okna na stôl, zo stola na lavicu, z lavice na podlahu, z podlahy na prah, z prahu na verandu, z verandy na dvor, z dvora na ulicu - a valil sa na cestu do.
3. Medvede jazdili na bicykli,
Pokiaľ ide o nich, mačka je zaostalá.
Pokiaľ ide o neho, komáre na balóne...
Jazdia a smejú sa, žuvajú perník.
4. Zrazu to odniekiaľ letí
Malý komár
A horí mu to v ruke
Malá baterka...
Letí k pavúkovi
Vytiahne šabľu
A je v plnom cvale
Odreže hlavu!
berie muchu za ruku
A vedie k oknu.
5. A Líška prišla do Aibolitu:
"Ach, pohryzla ma osa!"
A Barbos prišiel do Aibolitu:
"Kura ma pichlo do nosa!"
A Zajac pribehol a kričal: „Ach, ach!
Môjho zajačika zrazila električka!“
6. Majiteľ opustil zajačika,
Zajačik zostal v daždi.
Nemohol som vstať z lavičky,
Bola som úplne mokrá.
7. Princ si uvedomil, že ľudia len spia. Vošiel do miestnosti s pozlátenými stenami a uvidel dievča oslnivej krásy. Kľakol si dopredu a bozkával sa... Princezná sa okamžite zobudila a zamilovala sa do neho.
8. Zrazu hodiny začali odbíjať polnoc. Popoluška zbehla po schodoch a v zhone stratila jednu z topánok. Princ sa rútil za ním, ale krásna cudzinka zmizla. Na schodoch paláca našiel len jednu sklenenú papučku.
9. Koza hovorí vlkovi: "Poď, vlk, skúsime, kto preskočí dieru?" Začali skákať. Koza preskočila a vlk vyskočil a spadol do horúcej jamy. Brucho mu prasklo, deti vyskočili a skočili k matke!
10. — Dobre, dobre!
- Kde si bol? - Od starej mamy.
- Čo si jedol? - Kaša.
- Čo si pil? - Bražka.
- Pili sme, jedli,
Shu, poďme lietať!
Sedeli na hlavách!
11. Milujem svojho koňa.
Hladko jej rozčešem srsť,
Učešem si chvost
A pôjdem na koni na návštevu.

Jeden bod dostanú tí účastníci, ktorých výkony publikum „vyriešilo“ (podarilo sa pomenovať rozprávku alebo báseň).

Moderátor (oslovuje staré dámy).
Babičky, určite poznáte veľa rozprávok, rozprávajte ich svojim deťom a vnúčatám... Ako vás, deti, nerozčuľujú?

1. stará dáma.
Priniesli hordu detí -
Špinavý, hlúpy...
Môj manžel ich nechce umývať,
Chce vytvoriť nové!

2. stará pani.
Mladí ľudia sú teraz v móde.
Dcéra otravovala: Mami, kúp to
Potrebujem rukavice bez prstov -
No ako ockove ponožky!

Vedenie.
To je isté, milujú sa obliekať. Aj naši muži sú dnes oblečení na počesť sviatku, s lesklými gombíkmi... Zaujímalo by ma, kto ich má viac? Poď, spočítaj, koľko máš tlačidiel! Kto má najviac, získa bod!

Vedenie.
Spomínate si na mladosť, babičky?

1. stará dáma.
Miláčik spomenul svadbu,
Áno, dusil som sa...
Vyjednávať, nehanebne
Raz som to nechal skĺznuť!

2. stará pani.
Nakŕmil som svojho miláčika
A ja zašepkám: teraz si môj...
No on mi povedal: nie, poser sa!
Ja sám a idem domov!

Vedenie.
Je mi vás ľúto, babičky. A tvoj život je celý nakrivo, a dokonca aj pod kúzlom... Dobre, to je v poriadku, aspoň si na našej dovolenke trochu oddýchneš. A máme tu ešte jednu súťaž, poslednú. Naši páni vám teraz nakreslia portrét ideálny muž, aby ste ho mohli obdivovať aspoň na obrázku.

Každý účastník nakreslí to, čo je napísané v poznámke, ktorú si vybral: niekto dostane pravé oko, niekto ľavé oko, niekto hlavu, niekto nos atď. členov poroty. Keď ho moderátorka ukáže starým dámam, zrazu ich ovládne zmiešaný pocit slasti a nenávisti: v nakreslenej postave spoznajú... darebákov, ktorý im učaroval!

Staršie slečny.
Je to on! Ach, ten darebák! Počkajte, my sa k vám dostaneme! Prinútil ma tancovať ako mladých ľudí v starobe!

Vedenie.
Tak čo, babičky, vymizlo čarodejníctvo? Vďakabohu! Sadnite si k nášmu stolu, dnes je sviatok! Pripime si na zázračné vyslobodenie z kliatby!

Muž, ktorý vyhrá súťaž, získa zbierku drobností. Groovy babky začínajú tancovať.

Oľga Terentyeva
Scenár pre dovolenku „A Perky Ditty“

Prázdninový scenár« Perky ditty»

Ciele: zhrnúť vedomosti detí o ruskom ľudovom umení; vytvoriť atmosféru dovolenka; zapojiť rodičov do účasť vo výchovno-vzdelávacom procese.

Prípravné práce.

Séria lekcií na predstavenie ľudového umenia a každodenného života; čítanie ruštiny ľudové rozprávky; učenie sa riekaniek a pesničiek; dramatizácia riekaniek a rozprávok.

Postavy: Hosteska, Baba Yaga, deti v ruských národných krojoch.

Priebeh dovolenky

Sála je zariadená v ruskom štýle, hosteska je v národnom kroji a pije čaj zo samovaru. Ozve sa klopanie na dvere. Hostia vstupujú.

Pani. Pýtame sa na kolibu, na červeného hosťa - červené miesto, ste vítaní. Tu je pre vás chlieb a soľ podľa starodávneho zvyku. S chlebom a soľou je každá sranda dobrá. Kde je jasnejšie, tam je veselšie.

Tu je môj košík. Je prázdny, ale dúfam, že sa do konca nášho stretnutia zaplní. drobnosti a vtipy.

Dovolenka v našom MATERSKÁ ŠKOLA začína, pretože sa tu zišli najlepší speváci. Ak sa pozriete bližšie, uvidíte to sami.

Poďte von chlapci a spievajte drobnosti!

1. Poď von spievať vecičky,

Sadneme si vedľa seba.

Vonku je dobre!

Och, sliepky sa budú smiať.

2. Aby sa sporák zapálil,

Musíme zosilniť teplo

Takže to ditty spievala lepšie,

Potrebujem ti pomôcť tancom.

3. Kto povedal " Drobnosti ako

Dnes už nie je v móde“?

A je to naozaj všetko o móde,

Ak ich ľudia milujú?

4. U drobnosti sú začiatok,

U veci majú koniec.

SZO počúval naše rečičky,

Povedzme, dobre!

Pani. Naozaj dobre urobené! Chlapci, viete čo to je? hlúpy? Správny, hlúpy- toto je krátka komiksová, tanečná, zlomyseľná pieseň. Môže vypovedať o charaktere človeka a dokonca aj o nejakej udalosti.

Chlapi vychádzajú.

1. chlapec. Hej dievčatá, ktoré sa smejú,

Poďme piť drobnosti.

2. chlapec. Biele dievčatá,

Kde si sa nechal vybieliť?

Dve dievčatá. Včera sme dojili kravy

Umyli si tvár mliekom.

1. chlapec. Počúvajte dievčatá,

Budeme spievať nezmyselnú pieseň,

2. chlapec. Na lúke sa pasie prasa,

Medveď sa parí v saune!

Dievča. Hovorí sa, že som bojovník, bojovník, ale čo už?

Moja matka je bojovníčka, ale kto som potom ja?

Pani. Výborne, chlapci!

Ako sa ľudia zhromažďujú pri našich bránach,

Ľudia sa zhromažďujú a vedú svoj vlastný okrúhly tanec.

Okrúhly tanec "Na hore je kalina"

Ozve sa klopanie na dvere a objaví sa Baba Yaga.

B. Yaga. Počul som, že si vtipný drobnosti, pesničky, veľmi sa mi páčili. Počúval som. A sám veľa viem drobnosti, ale v lese ma nikto nepočuje. Vyšiel som ťa pozrieť.

Pani. Nuž, Baba Yaga, dovoľte nám počúvať vás.

Baba Yaga spieva: Pozri sa na mňa-

Písaná krása,

Aký účes, taká chôdza -

To sa páči naozaj každému.

som na diéte

nepamatam si kolko rokov:

Na raňajky jem muchovníky

A na obed muchotrávky.

Pani. Výborne, Baba Yaga! Si naozaj majster v speve!

Baba Yaga. Poďme sa s tebou hrať.

Hra "wattle"

Pani. Teraz, Kikimora, počúvaj naše dievčatá.

Všetky. Počúvajte chlapci,

my budeme spievať piesne.

Len sa neurážaj,

Neplač nad vtipmi.

1. Spýtali sme sa chlapcov

Ukáž nám kamión,

a chlapci sú ako opice,

Vyplazili na nás jazyk.

2. Sasha je dobrý chlap

Len on hryzie

Všetci psi sú od neho

Ponáhľajú sa do päty.

3. Všetko, čo Peťa nazbierala

Strčí si ho do vrecka,

Keby sa Peťa išla prejsť,

Domovník odpočíva.

4. Andryusha nevie, ako jesť,

Ako prasa hryzká,

Pes ho prišiel počúvať -

Pod oknom to žvatká.

Všetky. my spievali pre vás ditties,

Je to dobré alebo zlé?

A teraz sa ťa pýtame,

Aby ste nám zatlieskali.

Pani. Výborne dievčatá! A veľa vedia aj naši učitelia drobnosti.

1. Na hore je vozík,

Slzy stekajú z oblúka,

Pod horou je krava,

Obuje si čižmy.

2. Skoro ráno večer,

Neskoro za úsvitu

žena kráčala

V chintzovom koči.

3. Naši sú dobrí drobnosti,

A ich melódia je jednoduchá.

Pre dnešok prestaneme spievať -

Dáme bodkočiarku.

Môj košík je teraz plný drobnosti a za to vám dám pieseň „Na breh zasejem quinou“. A Baba Yaga a učitelia mi pomôžu.

Pieseň "Na breh zasejem quinou"

Aj my, gazdiná, sme si pre vás pripravili prekvapenie.

Čo to je? Tancovať? pieseň? Hra?

Je čas, aby sme spustili vystúpenie orchestra.

Hra na hudobné nástroje

Baba Yaga.

Páni, dobre!

Ach áno krásky!

Máme jeden pekný dovolenka!

Je čas rozlúčiť sa.

Áno, a doprajte si! Získajte lízanku! Tu a prázdniny skončili!